2021 Registered Teams

National Championship Series 2021
 Boys
  12 and Under (2009)
    Empire United 2009 Boys
Invictus FC 2009 Boys
Rush New York Buffalo 2009
SDA 09Boys Orange
WNY Flash Academy WNY Flash 09B Pre-ECNL
  13 and Under (2008)
    BC United 2008 Premier Boys
Chili Soccer Association CSA Elite B2008
East Side Soccer, Inc. SC NY
Empire United 2008 Boys
Empire United Buffalo 2008 Boys
Invictus FC 2008 Boys
Rochester Lancers Lancers 2008 boys
Rush NY Select Boys 2008
SDA 08Boys Orange
Soaring Capital SC Venom 08B
WNY Flash Academy 08B GLA
  14 and Under (2007)
    BC United Premier 07
Delaware Soccer Club United 2007B
Empire United Buffalo 2007 Boys
FC Dynamo ROC B2007
Invictus FC 2007 Boys
Invictus FC 2007 Boys BLUE

Kenmore Soccer Club Spurs 2007
Rochester Lancers RLA 2007 Boys
SDA 07Boys Orange
WNY Flash Academy BOYS 07 GLA
  15 and Under (2006)
    BC United Premier 06
East Side Soccer, Inc. SC NY
Empire United 2006 Boys
Empire United Rhinos 2006 Boys
FC Dynamo ROC B2006
FC Red & Blacks FCRB '06
Invictus FC 2006 Boys
Rochester Lancers RLA 2006 Boys
Rush New York Syracuse 06 Boys Blue
SDA 06Boys Select
Spencerport SC Spencerport Gold
Tillie's Touch 2006 Boys
WNY Flash Academy WNY Flash 06 GLA Boys
  16 and Under (2005)
    BC United 2005 Boys
Chili Soccer Association CSA B2005 Elite
Clarence Soccer Club BU16B
Empire United 2005 Boys
Empire United Buffalo 2005 Boys
Fairport Soccer Club Fairport Force
Invictus FC 2005 Boys
Kenmore Soccer Club Kenmore Blue Devils Elite
Lakefront Soccer Club B16U Finke
Rhinos Elite SC Pilato u16 Black
Rush NY Select Boys 2005
SC New York Eastside

SDA 05Boys Orange
WNY Flash Academy 05b GLA
  17 and Under (2004)
    Empire United 2004 Boys
Empire United Rhinos Bianchi
Invictus FC 2004 Boys
Kenton Soccer Club Fusion
Rochester Lancers RLA 2004 Boys Royal
Rush New York Buffalo 2004B
SDA 04Boys Orange
WNY Flash Academy 04 Boys U17 Cotroneo
  18 and Under (2003)
    Amherst Soccer Association Amherst Reds
FC Red & Blacks FCRB '03
Greater Binghamton FC 03/04 Boys
Invictus FC 2003 Boys
Rochester Lancers RLA 2003 Boys
Rush NY Select Boys 2003
Rush NY Syracuse 2003 Boys
SC New York Eastwood
Soaring Capital SC Ambition
  19/ 20 and Under (2002/ 2001)
    Rochester Lancers RLA 2002 Boys
Rush New York Buffalo 2002/03B
SC New York Soccer Central
SDA 02Boys Orange
 Girls
  12 and Under (2009)
    Amherst Soccer Association Amherst Hawks
BC United Premier 09
CNY Premier SC 2009
Empire United 2009 Girls
Empire United Buffalo 2009 Girls
SDA 09Girls Orange
SDA 09Girls Rochester
West Sharks FC 2009/10 Girls
WNY Flash Academy Girls 2009 pre-ECNL
  13 and Under (2008)
    BC United Premier 2008 Girls
Clarence Soccer Club GU13B
Empire United Buffalo 2008 Girls
Empire United Rhinos 2008 Girls
Forza Soccer Club Forza
Invictus FC 2008 Girls
Lakefront Soccer Club G13U Carpenter
Rochester Lancers Lancers 2008 girls
Rush NY Select Girls 2008
SDA 08Girls Gray
SDA 08Girls Orange
  14 and Under (2007)
    Clarence Soccer Club GU14Black
Empire United 2007 Girls
Empire United Buffalo 2007 Girls
Empire United Rhinos Pilato u14 Black
Invictus FC 2007 Girls
Rush NY Select Girls 2007

SDA 07Girls Orange
  15 and Under (2006)
    BC United 2006/2007 Premier
Clarence Soccer Club Clarence GU15 Black
Empire United 2006 GEA
Empire United 2006 Girls
Empire United Buffalo 2006 Girls
Greater Binghamton FC 2006 Girls
Lakefront Soccer Club G15U Graves
Niagara-Wheatfield SC NWAA Lady Renegades
Rochester Lancers Lancers 2006 girls
Rush NY Select Girls 2006
SDA 06Girls Orange
West Sharks FC CNY United
  16 and Under (2005)
    Empire United 2005 GEA
Empire United 2005 Girls
FC Dynamo ROC G2005
Lakefront Soccer Club G16U Finke
Rochester Lancers Lancers 2005 girls
Rush NY Select Girls 2005
SDA 05Girls Blue
SDA 05Girls Orange
WNY Flash Academy WNY Flash 05G Red
  17 and Under (2004)
    BC United Premier 04
Bloomfield Soccer Club Northwest Tornado
Empire United 2004 GEA
Empire United 2004 Girls
Invictus FC 2004 Girls
Rhinos Elite SC Girls 2004
Rush NY Select Girls 2004
SC New York Soccer Central
SDA 04Girls Orange
  18 and Under (2003)
    BC United Premier 03
Cobras FC Swanson 2003G
Rush NY Select Girls 2003
SC New York Eastside

SDA 03Girls Orange
  19/ 20 and Under (2002/ 2001)
    BC United Premier 01
Bloomfield Soccer Club Northwest Wave
Empire United 2002/2003 GEA